Alunite ennervante

Chirurgie estetica

Postata de med27 cu 10 ani in urma.

Buna seara!

Apelez la un sfat din partea acestei comunitati.

Am multe alunite de la gat in sus in felul urmator: 3 langa marul lui Adam, una destul de neregulata, una deasupra buzei, 3 pe ceafa din care una mare.

Problema e ca ma incomodeaza foarte mult la barbierit.Efectiv trebuie mereu sa fiu atent, dar e imposibil sa nu le ating. Nu sangereaza dar barbierindu-ma o data la 2 zile, va dati seama ca pe termen lung le deranjez.

Nu detin bugetul necesar pentru a mi le elimina chirurgical.

Ce pot face insa? Ar mai exista vreun tratament naturist? Recomandati?

Raspunsuri (1)

Luminita

acum 10 ani

Fa un consult la medic dermatolog, si daca e cazul nu sta pe ginduri: scoate-le!!!! Or fi ele semen de frumusete dar ma bine fara!!!!!!