alunita

Chirurgie estetica

Postata de mariusvs05 cu 10 ani in urma.

buna ziua,am o alunit in frunte inca din copilarie care insad-a lungul timpului s-a marit ,are si o forma destul de ciudata,dar cel mai tare ma tem deoarece practic fotbal de performanta si lovesc foarte des mingea cu capul si exista riscul de o lovi sau de o rupe.Ce credeti ca este mai indicat:sa o scot sau sa o las asa?va multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Luminita Banacu

acum 9 ani

orice alunita ce este supusa micilor traumatisme se poate transforma intr-o formatiune maligna; este bine sa fie indepartata chirurgical.