ajutor!

Chirurgie estetica

Postata de alga cu 13 ani in urma.

Fiul meu a avut degetul mic de la mana dreapta sectionat de la baza.Printr-o operatie degetul a fost recuperat dar nu si-l poate misca(a ramas usor incovoiat).Va rog ce se poate face?

Raspunsuri (9)

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 13 ani

buna ziua! are nevoie de gimnastica medicala facuta de un specialist. www.fkt.ro sanatate multa! Alina Iatan.

alga

acum 13 ani

Va multumesc foarte mult pentru raspuns.Am consultat un specialist in recuperare si mi-a spus ca ar fi nevoie de inca o operatie

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 13 ani

imi pare rau, dar curaj, cu siguranta va fii bine! Copii sunt foarte rezistenti,mai rezistenti decat noi, iar post operator sa continuati recuperarea pentru ai castiga gradele de mobilitate! Sanatate multa! Alina Iatan.

Dr. Marius Popescu

acum 13 ani

Daca operatia este mai veche de 9 luni, nu prea se mai poate cistiga prea multa mobilitate prin recuperare.
Consultati un specialist chirurgie plastica, pentru o evaluare a motivului reducerii mobilitatii : articulatie blocata, tendoane blocate, brida cicatriceale la piele, sau o combinatie a acestor cauze. Este foarte posibil sa existe solutii chirugicale de imbunatatire a mobilitatii degetului, dupa operatie va trebui si recuperare.

alga

acum 13 ani

Va multumesc am facut programare la un chirurg plastician.

carmen

acum 13 ani

alga, la ce chirurg plastician? am si eu nevoie sa intreb pentru baietelul meu de 3 ani jumate care trebuie sa faca transfer de tendon...

alga

acum 13 ani

Am mers la Dr.Bordeianu ion (Constanta).Cel mai renumit este Dr.Lascar in Bucuresti(f.scump).Gasiti adresele si telefoanele (pentru programare)pe internet.Va doresc sanatate.

carmen

acum 13 ani

de lascar stiam, dar de asemenea stiu ca nu face la copii...
multumesc, oricum... sanatate multa!

monica

acum 8 ani

Buna alga,
Ai reusit sa faci ce-a de a doua operatie pt recuperare tendon cum a reusit?Merita a doua operatie
Multumesc!