Nodul deasupra cezarianei ?

Cezariana

Postata de Loredana murdeala cu 9 luni in urma.

Bună ziua de câteva zile am un nodul deasupra operație de cezariana , am născut acum 3 ani ,
Am dureri și inflamație se simte tare cât dimensiunea unei nuca ,durerea placa pe piciorul drept jos

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 9 luni

Buna ziua!

Este posibil sa aveti o afectiune numita incizie chistica. Aceasta poate fi cauzata de acumularea de lichid intr-o cavitate formata in tesuturi in timpul cicatrizarii postoperatorii. Aceasta cavitate poate deveni inflamata si poate cauza durere. Este recomandat sa consultati medicul ginecolog sau chirurg pentru o evaluare adecvata.

Medicul va poate examina si, daca este necesar, va pot recomanda teste suplimentare, cum ar fi ecografia, pentru a confirma diagnosticul si pentru a va oferi tratamentul adecvat.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Herniile-abdominale/tot-ce-trebuie-sa-stim-despre-hernia-dupa-nasterea-prin-cezariana_17662

Carmen

acum 4 luni

Bună ziua. Îmi puteți spune ce diagnostic ați primit și cum ați rezolvat? Am exact aceleași simptome. Mulțumesc