un dinte cu probleme

Caria dentara

Postata de nicoleta adriana1 cu 12 ani in urma.

am un dinte care l-am plombat saptamina trecuta miercuri.mi s-au facut doua tratamente,al 2 lea ma durut umpic,la plombare m-a durut,doctorita a observat dar nu a zis nimica.seara au aparut durerile,modice. joi deja simteam ca inebunesc de durere.am sunat-o si a zis sa iau augumentin fara nici o problema caci este normal, 1 la 12 ore si nurofen.(intrase in concediu).vineri de la acest dinte erau inflamati si dintii vecini.nu stiu daca stiti cum e sa simti cum se zbat 3 nervi...!!!am injurato rau de tot pe doctora...infine.am facut 4 zile de tratament cu augumentin,fara nici un efect,cu inflamatie care a urcat pina la ochii,si de 2 zile iau augumentin la 8 ore,din fericire m-au lasat durerile alea oribile.la plombare am simtit cum a introdus spre radacina ceva fierbinte,l-am simtit si-n degetele la picioare,dintele nu este sensibil la atingere doare daca incerc sa musc,sa prind,se simte la radacina.ce am?ce tre sa fac?

Raspunsuri (6)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 12 ani

la alt medic....

daniela parnici

acum 12 ani

am 1 dinte pus in urma cu 2 ani si langa el o masea care se misca , am probleme de vreo luna de zie ma doare si mia iesit o unflatura mica ca o margea care tot creste , durerea este suportabila ! ce miati recomanda sa fac !!!???? de ce se unfla ????

ionut vasilescu

acum 12 ani

eu am avut probleme cu o masea pe care mi-a tratat-o gresit un medic stomatolog si nu-ti spun ce dureri si probleme am avut dupa :(

la sfatul prietenei mele am schimbat medicul si -am rezolvat problema. pe mine m-a "rezolvat" dna dr Raluca Manea (imperial dent , undeva langa fostul why not)

dragomirdavid

acum 12 ani

cum sa fac sa nu mai ma doara maseaua ?
am mers la clinica si mia spus ca am o carie mica dupaia dupa doua saptamani a in ceput sa ma doara tare am sunat nu mia raspuns dupa o zi a raspuns la telefon mia zis ca sia luat liber mam inervat iam zis ca cum doamna vati luat liber am probleme grave

Raluca Mihaela

acum 9 ani

iti recomand sa cauti o pasta de dinti cu ulei 100% pur din arbore de ceai si o sticluta de ulei 100% pur din arbore de ceai de la Thursday Plantation.
pune cateva picaturi de ulei peste pasta de dinti si in apa de gura.
o sa vezi efectele, pe mine m-a ajutat foarte mult