Totul despre implantul dentar

Caria dentara

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

cat ar costa un implant de masea

Raspunsuri (10)

ilona liliana

acum 15 ani

Salut.Am facut doua implante.M-a costat 400 euro bucata,Te sfatuiesc sa mergi la Dr Gabriel Craciun.Un adecarat profesionist

georgeta229

acum 15 ani

Buna....se poate trata parodontoza si cum?....va rog mult

ilona liliana

acum 15 ani

nu,nu se poate.Exisat un vaccin ney pulpyn dar nu stiu cat e de eficace.eu l-am facut dar nu stiu cat este de bun.

adriana24899153

acum 15 ani

Si eu am probleme.Dintii din fata au inceput sa se miste. Doctorita spune ca ar trebui scosi, dar daca nu ma deranjeaza prea mult sa-i mai las. E parodontoza...Ce presupune un implant? Doare? In cat timp se face? Va rog mai multe amanunte! Multumesc!

Haidu

acum 13 ani

Pentru reusita fixari implantului in maxilar este foarte benefica administrarea suplimentului alimentar Strontium Bone Maker de 340 mg/capsula , creste densitatea osoasa si stabilizeaza calciul in os, practic produce legatura dintre moleculele de calciu si implant, este foarte eficient si in osteoporoza sau alte probleme de oase, fracturi care se prind greu cum ar fi cele de sold, etc...

Adela39

acum 13 ani

Multumim pentru informatii Dl/D-na Haidu, de curand am luat si eu strontium bone maker si sper sa imi reuseasca implanturile, am mai avut dar nu s-au stabilizat, din cauza densitatii slabe a oaselor a spus stomatologul. Cam cat timp ar trebui luat?, mi-e mi-a spus sa fac tratament cel putin 6 luni, cam atat cred ca ar fi suficient pentru fixarea totala a implantelor

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as vrea sa stiu daca este dureros atunci cand se monteaza un implant dentar si cam cat dureaza operatiunea de montare?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

asa dori sa stiu daca o sa imi fac un impalnt dentar cat o sa ma coste operatia si ce criterii trebuie sa parcurg sa imi fac implant.Va multumesc.Mary din Deva

Laura8172317

acum 15 ani

salut
Am sa-ti dau vesti bune un cercetetor roman a facut un vaccin care opreste in evolutie si stopraza daca este la inceput paradantoza nu a fost mediatizat dar eu am facut tratamentul dat de dr.Geogescu care are un cabinet in str Berzei nr.7 in Bucuresti te sfatuiesc sa mergi pt ca la mine a dat rezultate suces.

Horica Alina

acum 13 ani

Mama mea foloseste strontium bone maker, l-a cumparat de la cluj, il ia dimineata de vre-o 2 luni si ceva si mi-a spus ca e mult mai bine, mai ia si calciu. A fost la analize si docotul s-a mirat cum de s-a refacut asa repede maxilarul. Evident ca nu a trecut de tot osteoporoza, mai are si la sold si in picioare si in coloana, dar este pe drumul cel bun