Tartrul si detartrajul

Caria dentara

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

as incerca si eu un detartraj general, dar in Craiova nu stiu daca exista specialisti in asa ceva...si materialele necesare...cam cat costa pentru un dinte, tinand cont de faptul ca detartraj poate insemna si mult si putin tartru pe un dinte?

Raspunsuri (2)

gabriel9455496

acum 15 ani

nu te costa foarte mult si se face cu aparate speciale cu ultrasunete nu doare si nu-ti afecteaza dintii sub nici o forma.pretul variaza de la un cabinet la altul.atentie tartrul pote provoca imbolnavirea gingiilor dar poate produce si deteriorarea dintilor in timp si ii poti pierde.asa ca mergi macar la un control si stomatologul iti poate spune ce ai de facut.

MARIANA5396981

acum 15 ani

multumesc pentru sfat, stelu
ce stiti despre eficienta produselor (gel) pe baza de aloe?