stomatologie

Caria dentara

Postata de madyvisan20 cu 12 ani in urma.

Buna seara!De foarte mult timp ma confrunt cu dureri dentare,in primul rand din cauza banilor iar in al doilea rand de frica .Mai bine ma infund de medicamente decat sa merg la dentist .De curand am avut dureri ingrozitoare cu dureri de cap ochii ceafa .Oare sa am infectie???????
MULTUMESC!

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Posibil. Pana nu ajungeti la medic, nu va poate ajuta nimeni pe Internet. Exista locuri unde va puteti trata aproape gratis, nu inteleg de ce sa stati asa. Nu stiu daca stiti cat rau va puteti face stand asa si luand medicamente. Intr-o zi veti regreta faptul ca nu ati mers mai repede la medic.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

cred ca va dati seama ca fara un consult la medicul stomatolog nu veti putea primi un raspuns coerent, un diagnostic sigur sau vreun tratament. va inteleg problema cu banii, dar in realitate, toate medicamentele despre care pomeniti costa mai mult decat un consult stomatologic. evident exista nenumarate posibilitati de diagnostice pentru dumneavoastra, dar intre a trata o presupunere si a trata o boala diagnosticata corect cred ca veti alege varianta corecta. aici vi se pot recomanda antiinflamatorii sau chiar antibiotice dar fara a trata cauza, acestea vor fi inutile.

va urez o seara buna

Nirolf

acum 12 ani

Poti face otita, reumatism, boli de inima sau boli la alte organe din cauza unei amarate de carii, asa ca nu mai sta, du-te la stomatolog si trateaza-ti dantura. Pentru dintii cu nervul afectat recomand extractie.

Manuela C

acum 12 ani

Buna ziua,

Domnule doctor Georgescu eu am 33 ani si miastenia gravis.De vreo 3 luni ma confrunt cu o durere in gat care nu cedeaza la tratamentele ORL.Aceasta durere este pe partea dreapta si e insotita de o glosita cronica.La patologie orala mi s-a recomandat sa fac o slefuire cusp lingual al lui 46 si tratamentul leziunii odontale. Eu nu am voie anestezic.Ma puteti ajuta si pe mine cu aceasta procedura? Va multumesc din suflet.