smalt sarit la baza dintilor

Caria dentara

Postata de Mari2011 cu 13 ani in urma.

Buna ziua, am 23 de ani si ma confrunt cu o problema, la cel putin 6 dinti am smaltul sarit la baza. Ma spal pe dinti adecvat si nu am ticuri de a apasa pe dinti, as dori sa stiu care poate si cauza si cum sa o tratez.
Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Dr. Bogdan Stefanescu

acum 13 ani

Cauzele pot fi multiple,un periaj incorect,o tulburare ocluzala....cel mai bine se rezolva cu un consult la un medic stomatolog.O zi frumoasa,Dr Bogdan Stefanescu

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 13 ani

Rezolvarea consta in aplicarea unor obturatii (plombe) la acel nivel.