Problema masea?

Caria dentara

Postata de Utilizator11560677079 cu 4 ani in urma.

Bună ziua, in urma cu doi ani am avut o carie la măsea, respectiv infecție, stomatologul mi-a trat-o și mi-a făcut și un tratament cu calciu in ea, cred apoi mi-a plombat-o. Ideea e că de atunci s-a creat un mic dul pe gingie care din când în când se mai inflama însă trecea de la sine. Acum 3 zile a început să se inflameze foarte tare, iar acum nu a scăzut deloc, de ieri am inceput sa iau antibiotice, de precizat că dintele nu mă doare, doar partea inflamata. Ce ar trebui sa fac, mulțumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control stomatologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Profilaxia-in-stomatologie/cum-poate-fi-ameliorata-durerea-de-dinti_8865.