problema cu masea

Caria dentara

Postata de Vovi cu 11 ani in urma.

De 3 zile, mi s-a umflat o masea , ma doare foarte tare , iau Augumentin cu Tador si nu a aparut nicio ameliorare! Aceasta masea a fost cariata am fost la medic , mi-a scos caria , mi-a pus plomba , iar acum a aparut acesta problema. Maseaua este intacta , foarte alba fara nici macar un punct ! Ce pot insemna ? Va multumesc !

Raspunsuri (6)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

Cel mai probabil a fost afectat nervul si va avea nevoie de tratament endodontic (scoaterea nervului).

Vovi

acum 11 ani

Va rog frumos , sa-mi spuneti de ce a fost afectat nervul ! Atata timp cat maseaua e perfecta ! Ce sa inteleg , ca nu mi-a fost curatata bine sau ca este el sensibil ? Am observat ca dupa plomba la rece ma cam deranja ! Multumesc foarte mult ! Vovi , Bucuresti !

Dr. Nicoleta Grosu

acum 11 ani

Posibil ca era deja o carie prea profunda atunci cind ati ajuns la medic.

Vovi

acum 11 ani

Multumesc ! Tot respectul !

razvan

acum 11 ani

ieri am fost la denstist mi sa dezlibit un dinte mia pus un stift si azi mi sa umflat si am doare toata partea derapta cred ca am facut si un pic de puroi desi inca nu mi sa umflat mult

GuestUser

acum 8 ani

Ai ai luat amoxacilina încearcă că aşa mie dieu modă făcut pungă cu puroiu pe ceru guri