Patologia eruptiei dentare

Caria dentara

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

fetita mea are doar6 ani si nu am surprins ca i se clatina dinti de lapte. celalant dinte care i a crescut a crescut strimb in partea din interior si este chiar in partea din fata de jos. intrebarea e ce se poate face in acest caz?va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Dorina6899908

acum 15 ani

trebuie consultat neaparat un stomatolog specialist in dentitia pt. copii.Cand va crede el,ii va recomanda aparat dentar.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am un baietel de 10 ani care a avut o carie complicata , cu nervi necrozati si complicata apoi cu un abces submandibular care a trebuit incizat in exterior . Nu reusim sa scapam de aceasta infectie desi ne aflam in pragul celei de a treia incizii , se dezvolta un tesut de granulatie care nu da voie sa se cicatrizeze incizia . Are cineva un sfat pentru mine?