o rugaminte

Caria dentara

Postata de A. cu 15 ani in urma.

ma numesc costea roxana si anul acesta termin liceul.Eu am fost la sectiunea de umana,intrucat nu am avut ,,talent,,la fizica,si nu m-am putut duce la sectiunea de reala.Cand termin liceul,as vrea sa dau la facultatea de stomatologie dentara.Insa mereu aud zvonuri,precum :vai e foarte greu,vai trebuia sa te duci la reala la liceu,vai e foarte multa materie...As vrea sa va cer sfatul si sa imi spuneti care sunt obiectivele facultatii de stomatologie.Am auzit ca este nevoie de foarte multa chimie si biologie(care imi plac nespus).Stiu ca este foarte greu(de altfel nici o meserie nu e usoara)dar vreau totusi sa imi fap***ampresie despre facultate,ca sa ma pot hotari.
va multumesc anticipat si va astept raspunsurile.

Raspunsuri (1)

gabriel9455496

acum 15 ani

daca vrei cu adevara sa dai la stomatologi tine cont de un lucru;trebuie sa-ti placa,eu mi-am dat seama dupa ce am lucrat intr-un cabine ca vreau sa fac stoma,da este greu dar daca iti place iti va fi f usor.si eu voi merge din toamna la facultate si sper sa fie bine.multa bafta in alegerea ta si nu te lua dupa"gura lumii"