Nu mai am nici un dinte. Ce pot face?

Caria dentara

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

Va rog frumos sa-mi spuneti daca dupa 5 ani de la
apicarea de implante dentare si dupa ce implantul nu mai rezista, osul nu mai poate fi folosit la alt implant sau la proteze mobile ? Este adevarat ca ostecitele mor in decurs de 10 ani dupa ce vin in contact cu materialul strain din gura titanul ?

Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

andrei178

acum 15 ani

Numai un medic specialist iti poate spune spune cu certitudine, sunt necesare si radiografii. Uneori, intr-adevar, osul se deterioreaza sau chiar se "absoarbe", dar este totusi ciudat ce ti s-a intamplat. Inainte de implant trebuia sa ti se spuna daca exista acest risc.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am facut reparati capitale
am schibat toti dinti din gurita cu o proteza din cauza unui medic destept
prima data mia facut plombare dupa un timp mi sa facut buroi la gingie mergi la medicu care tewa ezecutat normal ,platindul bine...
,,poate ai inceput de parodentoza//.raspunse dr.
bine bine dar pana acum nu am avut nimic pana nu ai iceput sa lucrezi in gurita mea au trecut timpu cam 3luni alt dinte se misca ., si povestea continua cu drumuri la dr. tot acelas nu la m schimbat
urmeaza sa imi faca alte modificariCUM SA NU FIND TANAR VROIAM DINTI FRUMOSI ALBI DUPA 3 .4 LUNI SE DEZLIPESTE MERGI LA MEDIC NU ESTE NORMAL CONCLUZIA MANANCI GUMA ..DA/FUMEZI DA AI PARADENTOZA .
intrebare cine garanteaza lucrarea .ce pot sai fac acestui medic facut pe banda rulanta?
apropo folosesc pasta de dinti parandotx,ce imi recomandati
va multumesc
cu respec
DANIEL ROUCACIU.