nevralgie?

Caria dentara

Postata de bblonda92 cu 9 ani in urma.

buna ziua. de vreo 2 zile am gingia la ultima masea de jos stanga inflamata si rosie, cand strang nu ma doare, dar cand dau cu limba ma doare,iar pe partea dreapta am o cand strang simt ca este mai mare o masea. am mentionez ca am stat la job cu usi sai geamuri deschise, iar in maxi taxi cu trap si gemuri deschise. cand iau parasinus si antinevralgic si bag vata cu spirt in ureche ma linisteste. intrebarea mea este daca am nevralgie si ce este de facut?
multumesc!

Raspunsuri (2)

bblonda92

acum 9 ani

am uitat sa va spun ca ma doare si urechea cu tampla, ochi,si tot.

Dr. Cosmin Ulman

acum 9 ani

Buna ziua,

se poate sa fie ceva probleme cu nervul. Mai ales la maseaua care pare mai mare. Acolo unde doare gingia, poate sa fie o inflamatie data de tartru sau tot ceva legat de nerv.
Statul in curent declanseaza dureri daca exista infectii/inflamatii cronice.

Dr Ulman Cosmin
Medic stmatolog -Clinica Trident
www.clinicatrident.ro