maseaua

Caria dentara

Postata de loredana leya cu 13 ani in urma.

buna ziua ,ma numesc loredana si vreau sa va zic ca am avut 3 luni probleme cu o masea care era umflata mereu si faceam tratament pe a se desumfla ca sa o pot scoate dupa 3 luni de zile cu dureri si nopti nedormite mam hotarat sa scot maseaua... dupa ce ca mia distrus gingia dna stomatolog ... dupa 2 zile miau iesit niste bubite pe fata deoarece am constatat ca nu erau steilizate bine obiectele de lucru ...dupa toate acestea mia ramas o umflatura constatand ca partea inferioara a maxilarului din dreapta sa deformat ...dupa atatea asteptari ieri data de 02:12:2010 mi sa umflat iar o masea de langa cea pe care am scoso din cauza problemelor ....am doar 14 ani si cred ca aspectul fizic conteaza foarte mult ....ce sa mai fac sa scapsi de umflatura asta ???ca in stomatologi nu as mai crede ....nu are rot sa imi stric tenul din cauza neatentiei si nerespectari sterilizari obiectelor de munca ...va multumesc

Raspunsuri (5)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

loredana leya

acum 13 ani

maseaua nu e fost scoasa degeaba deoarece in urma unei radiografi sa constatat o infectie puternica ce se raspandisera deja .....deci trebuia scoasa de urgenta ...astfel riscam sa prind infectie si la celalande ...dar chiar si asa deja inca una incepa sa ma chinuie iar si iar

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 13 ani

Si cum anume ati "constatat" calitatea sterilizarii?.......daca stati mereu pana in ultimul stadiu...o sa va scoateti pana la urma toti dintii....asta preferati?

hurducas

acum 13 ani

Nu stiu din ce oras esti iar daca nu mai ai incredere in stomatologi atunci cui
ii este adresata aceasta intrebare?

Sunt medic specialist stomatolog, nu cred ca medicul la care ai fost nu avea
instrumentarul sterilizat pentru virsta de 14 ani conteaza si dantura nu numai
tenul prin urmare mergi din nou la medicul care a facut interventia cu siguranta
este un specialist bun si te va lamuri ,eventual vei urma un tratament la
recomandarea doctorului respectiv .O seara buna

loredana leya

acum 13 ani

imi cer scz fata de alti stomatologi care isi fac treaba ca la carte .....dar ma refeream la stomatologi la care am fost eu .....unul imi zice in fata ca nu poate sami scoata maseaua ca nu poate trage cu putere maxima si nu mai vrea dupa ca ma chinuit ....pe cand era gata ma scoate afara .....iar dna stomatolog la care am fost ....nu vreau nici sa spun cva gresit nu sant eu in masura de a comenta dar nu am fost singura care mam plans de nesterilizarea obiectelor de munca ....deci ???tot eu sunt devina ??? si tocmai ca la varsta mea conteaza si dantura la care tin mult ......este ingrijita ca la carte ....imi cer scz inca odata de la ceilanti stomatologi care chiar isi fac meseria...si nu cred ca maseaua netratata la timp mia afectat si tenul ?de ce nu mi la afectat inainte si dupa am fost la dansa .... dak cineva sar pune in locul meu ....siar da seama !!!multumesc