Masea plombata

Caria dentara

Postata de corina_marin cu 9 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu 2 saptamani am hotarat sa-i fac o vizita dentistului unde mi-am facut un detartraj si mi-am plombat 2 dintre masele . Dupa o alta saptamana , mi-am plombat alte 2 masele, pe partea stanga de aceasta data . Nu mi-a fost scos nervul in niciuna dintre situatii , cariile mele nefiind atat de mari pe cat ma asteptam eu . 2-3 zile, nu am avut nimic, nu m-a durut nimic . Insa de ieri , pe partea stanga, simt o durere deranjanta atunci cand mestec pe acea parte , sau beau ceva rece . Ce ar trebui sa fac ?

Raspunsuri (2)

enudent

acum 9 ani

Cel mai indicat este sa mai dai o fuga pana la medicul care ti-a facut obturatiile (plombele). Dansul este singurul in masura sa iti ofere cel mai bun raspuns.
La cum suna este foarte posibil sa fie nevoie de devitalizarea dintelui ( se scoate nervul )

corina_marin

acum 9 ani

Ok, multumesc frumos .Asa voi face!