Masea distrusa

Caria dentara

Postata de ValeVale cu 10 ani in urma.

Am o masea care e complet distrusa.Mai are numai radacina.Ce solutii sunt?P.S.am 16 ani.

Raspunsuri (6)

Dr. Cosmin Ulman

acum 10 ani

Buna ziua,

ac***a in vedere varsta se poate incerca un tratament de canal si o coroana, dar cel mai sigur se poate spune dupa un consult si o radiografie.

Dr Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

ValeVale

acum 10 ani

Va multumesc frumos.Singura piedica ar fi costurile mari...

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 10 ani

Atunci trebuia incercata ...profilaxia si nu se mai ajungea aici

Dr. Marin Cosmin Horatiu

acum 10 ani

Atunci trebuia incercata ...profilaxia si nu se mai ajungea aici

ValeVale

acum 10 ani

intr-adevar...

Andra

acum 10 ani

daca radacina este buna, eu cred ca trebuie sa-ti pui o coroana, sa nu o extragi, pentru ca altfel va trebui sa faci un implant mai tarziu sau punte..