Ma doare maseaua dupa ce a fost plombata?

Caria dentara

Postata de MembruMobileApp1521404672 cu 6 ani in urma.

Buna seara, acum 5 zile am fost la dentist pentru ca aveam o carie la o masea care ma durea cand mancam ceva tare in ea. Mi-a pus o substanta mov acolo care avea gust acru, m-a curatat si a plombat maseaua. Faza e ca acum ma doare maseaua super tare cand mananc ceva fierbinte, dar nu este o durere indelungata, dupa 1 min trece, de la ce poate fi?

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 4 ani

Cel mai probabil nu v-a curatat bine caria. Sau poate sunt probleme la nivelul nervului, daca nu vi l-a scos. Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare, este cumplita durerea. Mai bine mergeti la alt medic, eu asa am facut atunci. Va recomand clinica ***