Măsea spartă

Caria dentara

Postata de Ralu Ioana cu 10 ani in urma.

Am două măsele ,una este spartă și a ieșit pulpa dintelui din ea(nu prea mă doare) ,iar cealaltă ,tot spartă , am avut o plombă care a ieșit și la inceput rămăsese o gaură dar pe parcurs gaura s-a mărit și cred că mi-a ajuns până la gingie și acolo e un nerv ,ceva ,pentru că de fiecare dată când mănânc și ajunge acolo ce-a mai mică bucățică mă doare de-mi vine să URLU ! Simt că mă dor toți dinții de pe aceea parte ,mă dore pe la tămplă și pe ceafă . E GROZNIC !
Trebuie să mă duc la dentist , dar n-am bani . Cât m-ar costa ?
P.S. Am 15 ani .

Raspunsuri (1)

Dr. Corina Dinca

acum 10 ani

Buna seara! Mergeti la catedra de Pedodontie a Facultattii de stomatologie. Acolo trateaza copii pana la varstade 18 ani. Din pacate nici acolo nu e gratis, dar preturile sunt mult mai mici decat la cabinetele particulare. Aceasta se afla pe str. Ionel Perlea, nr 12, etaj 4.