gingie inflamata!

Caria dentara

Postata de vasys cu 10 ani in urma.

Am o masea care e in tratament....tot curata canalul si nu trece si mai noi acum am senzatia ca-mi iese puroi prin canin si cele 2 masele din fata maselei cariate....in plus simt cum imi vajie urechea si de la maseau care este sub tratament am un canal care zvacneste si se duce pana in fata, pana la dinti si imi paralizeaza toata partea fetei...e posibil sa-mi fi afectat toata gingia si cele 2 masele si dinti din cauza maselei care are puroi?

Raspunsuri (2)

ELENA

acum 10 ani

CONTROL STOMATOLOGIC!

Eugen

acum 8 ani

Dupa cum a spus Elena un dentist te va ajuta foarte bine dar daca vrei un leac babesc uite cum faci: frectie pe cap cu spirt/tuica si dupa iei 2 bucati de vata le imbibi in spirt/tuica si le pui in ureche dupa te bagi sub plapuma sau padura si somn