gingie dureroasa masea minte

Caria dentara

Postata de membru241477 cu 11 ani in urma.

am o durere de gingie in jurul maselii de minte, maselauta cu pricina este cariata si trebuie extrasa asa am fost sfatuita de medic, intre timp s-a inflamat usor gingia din jurul ei iar durerea este destul de sacaitoare in timpul zilei...ceva sfaturi pentru a atenua durerea va rog...??

Raspunsuri (4)

Medic.Fares

acum 11 ani

O solutie naturala simpla este sa aplici pe gingie in jurul maselei cu ajutorul unui betisor de urechi ulei esential BIOSEPT PLUS care contine ulei de Cuisoare cu actiune anestezica locala si ulei de Ti-tree ce efect antiinflamator. Produsel se gaseste la magazine naturiste si farmacii.

membru241477

acum 11 ani

Va multumesc mult pentru raspuns , am luat aminte la sfaturi si la tratamentul provizoriu, voi ajunge in curand la medic pentru extractie...e necesar, stiu..

Dr. Cosmin Ulman

acum 11 ani

Buna ziua,

va recomand antinflamator si antibiotic si evident o vizita la medicul stomatolog.

Cu stima,
Dr Ulman Cosmin
Medic stomatolog - Clinica Trident
www.clinicatrident.ro

membru241477

acum 11 ani

Va multumesc mult pentru raspunsuri, am luat aminte la sfaturile pentru tratamentul provizoriu si in curand voi ajunge si la doctor pentru extractie...e necesar, stiu...

O zi buna va doresc !