Giengie umflata

Caria dentara

Postata de Roberta Daniella cu 7 ani in urma.

De 5 zile am fost la dentist pt a-mi repara o carie la o masea. Ei bine pt asta am primit 4 anestezii , maseaua mi-a fost curatata si facuta plomba. Dar din pacate , de atunci am ramas cu gingia extrem de umflata iar atunci cand incerc sa mananc ceva ma doare foarte tare maseaua ca si cum as atinge nervul acesteia. Ce e de facut in cazul asta ? Astept un raspun , eventual un tratament , medicamente etc. Multumesc :) !

Raspunsuri (2)

Dr. Cosmin Ulman

acum 7 ani

Buna ziua,

in urma celor relatate de dvs, sfatul nostru este sa consultati un medic stomatgolog, pentru a aborda atitudinea terapeutica potrivita; atat tumefierea zonei , cat si prezenta durerii arata ca trebuie intervenit .

Dr Ulman Cosmin
medic coordonator
www.clinicatrident.ro

Roberta Daniella

acum 7 ani

Va multumesc din suflet ! O sa-mi fac curaj sa merg din nou...