Fatetele ceramice

Caria dentara

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

eu vreau sa imi fac un implant dentar cu toate ca nu am probleme cu dintii ci doar cu maselele dupa parerea dvs.ar trebui sa apelez la implant dentar chiar daca am maselele stricate?

Raspunsuri (1)

acum 15 ani

Buna Marinele,

nu inteleg exact motivul pentru care doresti un implant dentar... de ce crezi ca ai nevoie de asa ceva?
Implantul dentar este o piesa din titan, cel mai adesea sub forma unui surub, care serveste ca inlocuitor pentru radacina unui dinte natural lipsa.
El este recomandat persoanelor carora le lipseste un dinte sau o masea!
maselile cu probleme se pot trata si pot fi reconstruite. Doar in cazul in care este necesara extragerea unei maseli te poti gandi la un eventual implat care sa inlocuiasca maseaua respectiva!

Iti recomand sa faci o consultatie stomatologica pentru a sti ce trebuie sa faci pentru a-ti repara dantura!

Numai bine!