Durere masea si ureche

Caria dentara

Postata de kid16hz cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Am o problema cu o masea de ceva vreme..am fost la dentist saptamana trecuta si a incercat sa imi omoare nervul dar nu puteam suporta cand ma facea cu freza..m-a lasat sa merg acasa si mi-a prescris sa iau antibiotic (Amoxacilina) si Nurofen.Astazi de dimineata am fost iarasi la dentist, a incercat sa-mi omoare nervul din nou insa tot nu puteam suporta freza,era o durere insuportabila la masea si ureche. Mi-a pus un pansament care a spus ca o sa imi omoare nervul. Am venit acasa si a inceput sa ma doara ingrozitor maseaua si urechea.Am luat Aulin si doar m-a amortit putin...imi simt partea dreapta umflata si ma doare urechea... ce sa fac?

Raspunsuri (5)

MARELENA

acum 10 ani

TREBUIA SA ITI FACA O ANESTEZIE SI EU ACELASI LUCRU AM PATIT ACUM O SAPTAMANA AM FOST LA DENTIST MI-A FACUT O ANESTEZIE SI APOI MI-A SCOS NERVUL NU AM SIMTIT ABSOLUT NIMIK SAPTAMANA TRECUTA MI-A SCOS MASEAUA SI SAPTAMANA ASTA MI-A SCOS UN NERV DE LA ALTA , INSISTA SA TI SE FACA ANESTEZIE IN GINGIE

kid16hz

acum 10 ani

Anestezie mi-a fost facuta! Dar tot nu puteam suporta freza

MARELENA

acum 10 ani

MIE MI-A FACUT 2 SERINGI DAR MENTIONEZ CA SUNT IN ITALIA ACUM NU STIU CE ANESTEZII AU CEI DE LA NOI SI CEI DIN ITALIA INSISTA SA ITI FACA MAI MULT ANESTEZIE

kid16hz

acum 10 ani

Inteleg..

Utilizator21612217851

acum 3 ani

Stiu ca e topic de mult, insa ai reusit sa afli de la ce era durerea? Acelasi lucru l-am patit eu cu freza fara a avea nerv si cu 3 anestezii in acea zona. Durerea in sus catre ureche, cred ca era nervul trigeminal? In orice caz nu avea legatura cu nervul, cum probabil nici in cazul tau,