Durere dupa plombare

Caria dentara

Postata de MembruMobileApp1487454151 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, luni, pe 13 februarie am fost la medicul stomatolog pentru o carie pe o masea plombata deja din partea dreapta jos a maxilarului, totul bine si frumos, mi a facut totul pe loc, m a atentionat la final ca s ar putea sa sufat dureri la rece si cald. Timp de 5 zile nu am simtit dureri, insa ieri au inceput sa ma doara dintr o data la masa si culmea parca mai tare dintii de sus dreapta din maxilar, nu e o durere fff accentuata dar e stresanta, si ff inconfortabila. De ce ma dor alti dinti decat cei plombati? E ok sa fie aceasta durere? Am inceput sa iau Paduden Forte 400 , e ok?

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 4 ani

Nu este ok sa luati pastile dupa ureche. Eu va sfatuiesc sa mergeti la medic pentru ca cel mai probabil nu vi s-a curatat bine zona cariata. Daca luati pastile nu faceti decat sa va ameliorati problema aparent, pe termen scurt, dupa aceea va reincepe durerea. Mergeti la medic urgent. Va recomand clinica ****, ei rezolva si urgente medicale.