Durere de masele

Caria dentara

Postata de gabriela775 cu 15 ani in urma.

Acum o saptamana a inceput sa ma dora maseau din partea stanga sus si am crezut ca e din cauza faptului ca e cariata.Din pacate nu am ajuns pe la doctorul stomatog.Ca sa imi calmez durerea am luat un algocalmin.A doua zi ma durea si maseaua din stanga jos si am zis ca sigur am stat in curent la servici si am mai luat niste calmante.Problema cea mare a fost ca m-am trezit a treia zi cu maseaua din dreapta jos umflata!Si binenteles ca ma si durea!Pe langa faptul ca era Craciunul si nu stiam unde m-as putea duce la un consult nu stiam nici ce as putea sa iau,asa ca am mers la farmacie si i-am explicat doamnei farmaciste toata problema mea.Mi-a recomandat TADOR-calmant,si AMPICILINA-3zile.Am trcut de cele 3 zile insa nu as putea spune ca s-a intamplat ceva in bine cu maseaua mea cea umflata.Ce parere aveti vis-a-vis de problema mea?Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

gabriela775

acum 15 ani

Acum o saptamana a inceput sa ma dora maseau din partea stanga sus si am crezut ca e din cauza faptului ca e cariata.Din pacate nu am ajuns pe la doctorul stomatog.Ca sa imi calmez durerea am luat un algocalmin.A doua zi ma durea si maseaua din stanga jos si am zis ca sigur am stat in curent la servici si am mai luat niste calmante.Problema cea mare a fost ca m-am trezit a treia zi cu maseaua din dreapta jos umflata!Si binenteles ca ma si durea!Pe langa faptul ca era Craciunul si nu stiam unde m-as putea duce la un consult nu stiam nici ce as putea sa iau,asa ca am mers la farmacie si i-am explicat doamnei farmaciste toata problema mea.Mi-a recomandat TADOR-calmant,si AMPICILINA-3zile.Am trcut de cele 3 zile insa nu as putea spune ca s-a intamplat ceva in bine cu maseaua mea cea umflata.Ce parere aveti vis-a-vis de problema mea?Va multumesc anticipat!

steopa

acum 11 ani

mie ku doua zile in urma ma doare maseaua .si mison flat si okii obrasii ..si am fost la farmacie si mia pus doua in jectii ...si numia trekut mai tare mison flat ..ce pot sai fak sami treaka

adi

acum 9 ani

steopa... , nu cred ca ai trecut pe la scoala sau din cauza durerii nu scrii coerent...si nu putem intelege nimic din ceea ce comentezi.