Durere de masea ?

Caria dentara

Postata de Utilizator11542039633 cu 5 ani in urma.

Buna , am o problema urgenta. Am o masea care imi da dureri grave rau de tot. Nu este cariata absolut deloc. Acum 2 ani trebuia sa fac extractia din cauza faptului ca nu mi a cazut la timp iar cea buna a crescut jn spatele ei. Problema este ca niciuna din ele nu este cariata dar ma doare foarte rau. In ultimii doi ani nu am simtit nimic. Am 15 ani si durerea asta e insuportabila. Maine imi fac curaj sa merg la dentist insa ce sa fac pana atunci? Nu pot dormi noaptea.

Raspunsuri (2)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Profilaxia-in-stomatologie/cum-poate-fi-ameliorata-durerea-de-dinti_8865

Marina

acum 2 ani

Buna ziua! Ce îmi recomandați sa i-au pt durere de masea care s.a spart și e cariata? Precizez sunt si însărcinată in 4.5 săptămâni