dinte rupt

Caria dentara

Postata de sabinaaaaaaaaaa cu 13 ani in urma.

Buna ziua. as avea si eu o problema extrem de grava. Am 14 ani si la dintele din fata am avut o carie. Azi cand mancam mi s-a rupt pe jumatate. Ce pot face?

Raspunsuri (11)

Iulo

acum 13 ani

Mergi repede la stomatolog. Trebuie sa iti imbrace dintele. Nu poti sta cu el rupt asa.

parerea mea

acum 13 ani

Repede la un cabinet, se poate face o reconstituire.

sabinaaaaaaaaaa

acum 13 ani

pai da dar ai mei ma duc luni la stomatolog. eu am fobie de dentist.. si sincer nu stiu cum o sa rezist.am avut si varianta acea cu surub:-s

sabinaaaaaaaaaa

acum 13 ani

Am auzit*

Iuli

acum 13 ani

Nu ai nevoie de asa ceva.

sabinaaaaaaaaaa

acum 13 ani

da dar cred ca e cariat si inauntru

Iuli

acum 13 ani

Cred ca ti-i imbraca pe toti. Oricum ce spui tu cu surub (implant) costa cam 1000 de euro.

sabinaaaaaaaaaa

acum 13 ani

nu e vorba de bani. e posibil sa-mi puna cu surub?

Camelia Stan

acum 11 ani

Buna ziua ! Am si eu in dinte spart pe jumate si este chiar cel din fata de sus il am spart de aproape 2 ani si déjà începe sa se i se schimbe culoarea si îl am si gaura in el ! As vrea sa stiu si eu dacă este posibil sa mi-l scoată si sa imi pun implant sau dacă pot sa îl îmbrac ? Astept un sfat urgent !!!

Andrei constantin

acum 11 ani

Bunaziua.numele meu este andrei si am 16 ani.buc aseara la o petrecere am primit accidental o lovitura in barbie incisivul meu stang s-a rupt o bucatica foarte mica nu se observa insa dupa lovitura am simtit un fel de nisip in gura iar acum cum imi zgarie limba...ar fi un caz pt stomatologie?

Ana-Maria

acum 10 ani

dintele cu surbu costa 100 de euro ;)..dar nu prea ii recomand,eu mi-am pus anu trecut si mi s-a rupt o bucata din dinte anul acesta