Dinte rupt si puroi

Caria dentara

Postata de P0pe cu 7 ani in urma.

Buna ziua! De o luna s-a rupt putin un dinte din fata , iar acum la gingia respectiva s-a format puroi si s-a tras putin si la ochi umflatura. Deja iau de doua zile antibiotic , o data la 12 ore , dar nu am vazut sa aiba vreun efect. M-ati putea ajuta cu un sfat?

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 5 ani

Sa inteleg ca nu ati mers imediat la medic sau cum? Poate ca acel incident a afectat si nervul. Mergeti sa va faceti o radiografie si dupa aceea mergeti cu ea la un stomatolog bun. Eu va recomand clinica ***, acolo merg eu si sunt tratata foarte bine de fiecare data.