Dinte cu probleme

Caria dentara

Postata de adryyy cu 8 ani in urma.

Sper ca e categoria buna.
Se pare ca am o problema cu dintele din fata, acesta find rupt, tinandu-se doar in gingie. Ce se poate face in cazul acesta?
Am inteles ca o varianta ar fi implantul. Exista si alta varianta prin care sa rezolv problema?
Cam asa arata raza: adresa_web_filtrata /phq8KaX.jpg

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 5 ani

Buna ziua! Si eu am trecut printr-o astfel de problema. Cel mai bine este sa mergeti la medic, el va sti exact ce tratament vi se potriveste in functie de situatie, dar, cel mai probabil va va pune implant. Eu asa a trebuit sa fac si mi-am pus implant la clinica la care merg de cativa ani, ***, si sunt foarte multumita de rezultat.