Curatare canale

Caria dentara

Postata de Gabriela1234 cu 13 ani in urma.

Buna ziua! As vrea sa stiu cam ce preturi se practica pentru curatarea canalelor unei masele..Am fost azi la dentist si mi s-a spus ca o sa ma coste 300 ron pt o masea ( 3 canale x 100 ron/canal) - azi am aflat ca o masea are trei canale. Mi s-a parut cam mult, dar nu mai sunt la curent cu preturile pt ca nu am mai avut de ceva vreme o interventie stomatologica. Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Nicoleta Grosu

acum 13 ani

Depinde ce metode de tratament aplica medicul care va trateaza. Daca lucreaza cu diga (folie de izolare din cauciuc - rubber dam) atunci este un pret corect, iar sansele ca tratamentul sa fie bun in timp sint foarte mari, mult mai mari decit la tratamentul clasic facut in conditii de izolare precara.