cum scap de strungareata?

Caria dentara

Postata de Anca200 cu 15 ani in urma.

Am 22 de ani, toti dinti mei au spatiu intre ei, nu am pprobleme cu ei, decat cu masele, deja la una este nervul scos, iar majoritatea au plombe.
Se poate sa scap de spatiile dintre dinti purtand un aparat dentar DOAR NOAPTEA ?

Un pret aproximativ?

Raspunsuri (4)

andrei178

acum 15 ani

Mergi la un ortodont, la un dentist bun si-ti va spune care-i rezolvarea. Asa se poate presupune ca esti destul de mare pentru aparat dentar, dar exista solutii in prezent pentru multe probleme. Ideea e sa nu ai masele lipsa, atunci pot migra si mai mult dintii si lasa spatiu intre ei.Iar de purtat numai noaptea aparatul dentar...nu cred ca-i solutia optima. Numai Bine!

Mihaela

acum 12 ani

Si eu ma lupt cu strungareata mie mi-a scos o masea ca era infectie mare dar nu stiu ce sa fac cu strungareata vreau o dantura frumoasa crede-ma cand rad imi e un pic rusine nu e asa mare strungareata dar vreau sa scap cat mai repede de ea.Asa ca bafta la amandoua..

andreea

acum 12 ani

si eu vreau sa scap de strungareata va rog spuneti-mi daca aveti idee cat ar cost un aparatb dentar.

dan

acum 12 ani

intrebare pentru andreea.: pai eu mi-am cumparat unu ..si m-a costat...in jur de 20 de milioane.,..snt si mai mari...si cu strungretiile ..se rezolva mergeti al doctorul de famiile..