Ce sa fac sa scap de durerea de masea?trebuie sa o scot pana la urma?

Caria dentara

Postata de MembruMobileApp1486470115 cu 7 ani in urma.

Buna ziua, am fost la dentist si miam plombat o masea, nu am un an de cand miam lucrat la ea, inainte ma durea umpic la rece, dar acuma cand imi ajunge aer cald la ea turb de durere, cand pun apa rece imi amelioreaza durerea, iau antibiotic da nu simt nimic...ce sa mai fac?

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 5 ani

Cred ca trebuie sa va scoata nervul. Cel mai probabil. De acolo apar astfel de dureri si problema se poate agrava daca nu mergeti la medic la timp. Eu va recomand sa mergeti la un alt medic, sa auziti o a doua parere, pentru ca nu este normal ce vi se intampla. Eu am invatat de la medicii la care merg eu la clinica *** ca este bine sa previi orice problema.