Ce pot lua?

Caria dentara

Postata de Tzupy81 cu 14 ani in urma.

Vreau sa stiu ce antibiotice pot lua in timpul alaptarii,pt ca am maseaua de minte stricata din timpul sarcinii,acum are infectie si vreau sa o scot.Va multumesc.

Raspunsuri (7)

Maria C

acum 14 ani

De obicei cand se ia tratament cu antibiotic se intrerupe alaptarea, dar cel mai bine trebuie intrebat medicul. Poti suna medicul de familie si sa ceri parerea lui.

Sheila

acum 14 ani

Am observat ca se recomanda augmentin dar cel mai bine discuta cu un medicul
Numai bine

vio

acum 14 ani

de doua nopti nu pot dormi de durere aseara am fost la urgenta si au inceput sa lucreze pe viu la dintele meu care durea ingrozitor miau dat gaura in partea din spate a introdus un ac mic prin gaura facut scotandul mia spus ca am punga de puroi nu am intels nimic din ce mia facut am luat ampicilina500mg 1 la 6ore dar durerile mele sunt insuportebile am mai luat 5pastile de vidan 2 de nurofen si 2 de tador iar acum incep sa iau ketoprofen duo am luat din2in2ore calmantele si degeaba ajutatima ce sa fac si ce miau facet ca au fost deranjate doamnele ca eu le spuneam ca nu mai pot de durere

vio

acum 14 ani

tot eu sunt acum au spus de la farmacie ca nu am voie decat 1 ketoprofen duo pe zi dar daca ma mai doare de mai multe ori pe zi ce sa fac

marian

acum 14 ani

daca iei oxacilina antibiotic ,o pastila la 8 ore cam 6 zile si iti trece ,dupa prima zi te lasa durerea

simona

acum 14 ani

daca te doare mergi la medic sa vada ce e acolo nu mai baga atatea calmante, o sa-ti distrugi stomacul si vor ajunge sa nu-si mai faca efectul

Utilizator11643365430

acum 2 ani

Am puroi in gat și fatmacistu Mia dat augmentin eu alăptez și băiețelul meu are 8 lui cei de făcut