Carie- ce fac daca nu mai poate fi tratata?

Caria dentara

Postata de erika_1985 cu 9 ani in urma.

Am o masea foarte cariata. Nu cred ca mai poate fi salvata. Ce sa fac?

Raspunsuri (3)

Femeie27

acum 9 ani

Doar dentistul iti poate spune daca maseaua mai poate fi salvata ori ba. Si tot el ti-o si repara sau scoate, dupa caz. Si eu am avut carii urate, care nu credeam ca mai pot fi reparate - masea aproape macinata integral de carie - si uite ca a putut fi refacuta. Cauta un stomatolog bun. Bafta

erika_1985

acum 9 ani

Multumesc pentru raspuns. Cred ca am gasit, mi-am facut programare foarte rapid astazi la dna dr.Anca Vereanu,medic primar stomatolog, am vb cu dansa la telefon si mi-a dat multe detalii, nu m-a expediat si m-a primit si de urgenta. Probabil a sesizat disperarea din glas. Revin pe seara cu pareri.

erika_1985

acum 9 ani

Tin sa spun ca sunt fff bucuroasa, am fost la dna dr.Anca Vereanu, este foarte vorbareata si m-a facut sa rad mult, asa ca incet incet am scapat de frica cu care ajunsesem acolo. Dumneaei este specialista in chirurgie, dar in clinica Dr.Vereanu sunt si specialisti in endodontie, am asteptat in speranta sa se elibereze un loc pentru ca ma durea tare maseaua, si am avut noroc pentru ca s-a anulat o programare. M-au luat si pe mine imediat, aveam o inflamatie, dar mi-au facut tratament la microscop si acum sunt mult mai bine.