Anestezia, sedarea si analgezia

Caria dentara

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

As vrea sa stiu daca in Oradea exista vreun cabinet in care se practica sedarea! Am o multime de probleme si imi este foarte frica

Raspunsuri (2)

nicoleta343135035

acum 15 ani

am auzit ca este, nu stiu exact unde, dar nu as recomanda asa ceva. Banuiesc ca iti este frica de ace. Iti spun sincer ca si mie mi-a fost frica si tot asa aveam o gramada de probleme dar intr-o zi am zis "ce naiba, stau cu frica si imi cad dintii?" nu stiu ce parere ai tu despre igiena orala, dar eu cred ca e cea mai importanta si pentru sanatate, si ca aspect personal. Spre mirarea mea, prima injectie care am primit-o in viata mea , durere= zero . Iti da cu spray inainte si nici acul nu il mai simti. asa ca iti recomand cu caldura sa consulti un medic dentist, indiferent de procedeele de anesteziere, etc.

cristi52

acum 15 ani

Salut,
Exista cabinet unde se practica anestezia pentru detrartaj! Tocmai maine am o programare in acest sens! Daca doresti am sa iti dau detalii.