AMOXACILINA

Caria dentara

Postata de membru241616 cu 10 ani in urma.

AM LUAT AMOXACILINA ZECE CAPSULE PTR CA AVEAM MASEAUA UMFLATA SI ACUM NU MI-A VENIT MENSTRUATIA TREBUIA SA IMI VINA PE 15 SI NU MI-A VENIT AR PUTEA FI SI DE LA AMOXACILINA? CE SA FAC?

Raspunsuri (3)

da

acum 10 ani

Majoritatea antibioticelor au efectul unui foc in organism,
uscand secretiile de tot felul. De aceea si renumita tuse seaca dupa admistrarea de antibiotice la bolile cailor respiratorii sau chiar producerea de pneumonie (pneumonia se numea pe vremuri aprindere de plamani, cuvinte care spun de fapt adevarul). Ca urmarea si uscarea menstruatiei este o urmare deasa a acestor tratemente prostesti fara nici un folos pentru pacient.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

A intarziat o singura zi...
Ciclul menstrual poate varia , in mod normal,intre 21 si 35 de zile. Daca se depaseste aceasta perioada, consultati medicul ginecolog.

membru241616

acum 10 ani

va multumesc mult