am si eu o intrebare

Caria dentara

Postata de jannine cu 14 ani in urma.

mi-am inceput o lucrare in partea de sus si de cateva zile mi-a iesit o punga de puroi deasupra unui dinte care tocmai a fost obturat,in partea stanga lui mi-a scos o masea iar dintele din dreapta mi s-a pus un pivot.....am inceput sa iau augumentin dar am 3 zile si nimic......doctora mea mai are cateva zile de concediu.....eu sunt si alergica la metale dar pivotu e de argint ...ceea ce suport....care este cauza?

Raspunsuri (2)

jannine

acum 14 ani

am uitat sa precizez ca nu ma doare

cristina

acum 13 ani

buna cum ai aflat ca esti alergica la metale??ce analize ai facut?eu sunt in aceiasi situatie cred ca pivotul nu imi face bine deloc la ca sanatate si cred ca ma duc sa-l scot de curand dar vreau sa vad si prin analize ce putea sa-mi afecteze acest pivot!!!nici macar nu stiu din ce material este??