va rog ajutati-ma

Candidoza

Postata de cris91 cu 12 ani in urma.

mi-am facut recent un examen complet de urina pt ca am probleme jos de ceva vreme...prezint disconfort la urinare,am scurgeri ce ma deranjeaza(imi provoaca mancarimi)si urocultura mi-a iesit negativa..insa mi-a iesit un nr mare de leucocite adica de 12(fata de normalul de 0-5)sunt in dilema ca nu stiu ce sa fac...am fost la ginecolog si au zis ca sunt sanatoasa,papanicolau mia iesit negativ...dati-mi un sfat ce ar trebuii sa fac...va multumesc,cristina bistrita

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

in acest timp ati urmat vreun tratament? ati efectuat urocultura in perioada administrarii unor antibiotice? (poate iesi negativa). probabil ca va referiti la o scurgere genitala (leucoree) ce poate fi cauzata de o candidoza (ar fi necesar un examen al frotiului din secretii vaginale).

cristina

acum 12 ani

am luat 10 pastile de urinal si una de flucovim la sfatul farmacistului...si tot el ma trimis sa-mi fac examenul de urina...nu am luat altceva...si inainte de a face examenul nu am apucat sa iau numai flucovimul si 2 pastile de urinal...mi s-a spus ca am o infectie dar care nu-i cauzata de o bacterie...insa eu dupa tratamentul ce l-am facut ma simt din nou rau si am discomfort la urinat din nou,si urinez foarte des...

cristina

acum 12 ani

am luat 10 pastile de urinal si una de flucovim la sfatul farmacistului...si tot el ma trimis sa-mi fac examenul de urina...nu am luat altceva...si inainte de a face examenul nu am apucat sa iau numai flucovimul si 2 pastile de urinal...mi s-a spus ca am o infectie dar care nu-i cauzata de o bacterie...insa eu dupa tratamentul ce l-am facut ma simt din nou rau si am discomfort la urinat din nou,si urinez foarte des...