usturimi la urinare

Candidoza

Postata de fecu cu 11 ani in urma.

buna de doua zile am usturimi la urinare si o stare de disconfort parca as avea ovarele imflamate.va rog un raspuns.multumesc.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un sumar de urina + urocultura pentru identificarea unei posibile infectii urinare; de asemenea, o ecografie abdominala, buletin uzual de analize si eventual un consult ginecologic sunt binevoite.

Carina

acum 11 ani

un tratament cu cystinol akut cred v-ar scapa de probleme. pastilele sunt obtinute din plante si se gasesc in farmacii.

loredana

acum 10 ani

tocmai am terminat un vast tratament cu aceste pastile plus antibiotice prescrise de un medic ginecolog si......degeaba..am aceleasi stari incomfortabile la urinat si cateva minute dupa...