urgent ajutorrr

Candidoza

Postata de furduilivia000 cu 11 ani in urma.

va rog sa ma ajutati am limba incarcata miros urat, cateva bubite rosii pe limba iar la baza limbii niste umflaturi care ma jeneaza, si ma doare si gatul. am uat acum o luna fulconazol, nistatin, badijonaj si de o luna clatesc gura cu apa cu bicarbonat dar nici un efect se curata limba pe moment si apoi iarasi revine. ma sperie foarte tare aceste umflaturi de la baza gatului care dupa ce fumez am observat ca cresc si ma doaregatul. mentionez ca nu sunt in tare de aceea va rog spuneti-mi ce as putea sa fac!!!sunt speriata ce se intampla cu mine.

Raspunsuri (1)

Bianca

acum 11 ani

Eu nu fumez si de 5 luni ma chinuiesc cu umflaturi pe limba care s-au extins si pe palatul bucal,cu umplerea acestuia cu un lichid teribil la gust si toxic, apoi la o tuse puternica au diseminat pe esofag. Dureri abdominale si stare generala deteriorata. Am facut o multime de analize si inca nu am raspuns la problema; abia mai respir! Exista vreun laborator care poate face analiza parazitologica a sputei?