Unghie ingalbenite

Candidoza

Postata de CeliaPopa cu 10 ani in urma.

Buna ziua,

De cateva luni am vazut o modificare la unghia mare de la piciorul drept. Acum e destul de urata si ingalbenita. Ce poate fi si cum pot trata? medicul de familie zicea ca ar putea fi onicomicoza...

Raspunsuri (5)

CeliaPopa

acum 10 ani

Am atasat o fotografie. Am fost data cu oja rosie inainta , de aceea culoarea pare mai portocalie.

ady spataru

acum 10 ani

Buna,
Si eu m-am chinuit mult sa gasesc solutie la problema asta. Solutia: am cumparat Noxygel parca de pe Internet(si tot pe Internet am aflat intr-un forum).

CeliaPopa

acum 10 ani

Am auzit si eu de Nonyx Gel. In cazul tau a fost eficient? Ca am folosit de ex. Exoderil si Nail expert la indicatia medicului de familie si nu au fost de ajutor...

CeliaPopa

acum 10 ani

de unde se poate comanda acest gel?

maria

acum 10 ani

exoderil e o minciuna,o vrajeala.Singura solutie pt omnicomicoza e sa faci tratament cu flucovin sau lamisil un an de zile si e destul de scump,altfel,degeaba:si; si asa poate recidiva
trebuie aruncate toate sosetele ,ciorapii care i-ai purtat in timpul tratamentului ,incaltamintele dezinfectate cu formol,lenjerie fiarta,