un tratament pt candida

Candidoza

Postata de tabiy cu 10 ani in urma.

buna..ma numesc tabita si as avea o rugaminte,imi poate spune cineva va rog un tratament pt candida ce se poate gasi in afara tarii,am intampinat probl aceasta acum cateva luni iar acum se pare ca a aparut iarasi,in tara am urmat trat cu pimafucin si a fost ok.va multumesc mult (italia)

Raspunsuri (7)

Antonela

acum 10 ani

incearca tratamentul cu Candy Clear 5. Din cate stiu este cel mai puternic si eficient tratament din SUA. Se gaseste si in Romania

iriholo

acum 10 ani

Buna. cel mai simplu si eficient tratament consta in spalaturi realizate cu decoct filtrat de ceai de pelin, facute zilnic macar o saptamana....

Adrienne

acum 10 ani

GYNOFORT ---are la baza nitratul de butoconazol 2 %, doza unica.....produs de compania GEDEON RICHTER prezenta pe piata farmaceutica din Europa Centrala si de Est. Sigur se gaseste si in Italia.

tabiy

acum 10 ani

va multumesc mult!

Didina

acum 10 ani

din gama dr hulda clark gasesti pachetul complexcandida. Are la baza 3 produse esentiale in eliminarea ciupercii candida

nickoleta_nick

acum 10 ani

Candidoza se formeaza de la stres antibiotic si sapunuri parfumate.
Tratamen se foloseste sapunuri cu Ph neutru sau alcalin
Se va face spalaturi vaginale cu ceai de musetel sau bicarbonat de sodiu

nickoleta_nick

acum 10 ani

Tratamentul se face la ambi partenerii pentru candidoza ca sa nu mai apara