tratament pentru candida

Candidoza

Postata de Petrita cu 13 ani in urma.

Buna ziua!Am citit pe internet si am vazut ca simtomele mele sunt aceleasi ca cele specifice candidei.Ce tratament as putea urma,ca sa nu mai fiu nevoita sa merg la medic.Puteti sa ma ajutati?

Raspunsuri (7)

ina

acum 13 ani

Nu poti urma un tratament doar pt ca simptomele tale sunt comune cu cele ale candidei. daca e vorba de candida genitala trebuie facuta o analiza a secretiei si o fungigrama pt a vedea la ce substanta este sensibila ciuperca. Daca iei un tratament care il gasesti pe net nu vei reusi sa scapi de candida.
Incearca sa-ti faci timp si mergi la medic

Iuli

acum 13 ani

Nu ai de unde sa stii ca este candida si nu ai de unde sa stii ca este NUMAI candida. Daca iei un tratament pentru candida si agravezi altceva? Numai un medic te poate ajuta cu un consult, si nu online.

mari

acum 13 ani

nu stiu ce sa ma fac fetita mea are un soi de scurgere nu miroase si are culoare galbuie consistenta cremoasa

Petrita

acum 13 ani

asa am si eu.am fost la control acum 2 zile si am facut toate analizele,si papancolau si secretie si nu mi-a iesit nimic.sunt unele persoane care au secretie mai multa si altele aproape deloc.asa e si cazul nostru.mereu ma sperii de aceasta secretie.dar din fericire nu e nimic.

Sanda

acum 13 ani

M-am confruntat cu acesta candida multa vreme si am citit o doamna recomanda un nr de tel de la un cabinet.0766488202. Am sunat am urmat tratamentul si asa am scapat si eu de candita

dorina72129075

acum 13 ani

fugi la doctor ca este cel mai bine si stie ce tratament sa ti prescrie am avut sie u candida si am fost la doctor si mi a dat tratament mi a trecut dar m am si ferit sa stau pe capacele de la toalete care sint in diferite locuri m am spalat pe maini si m am proteja in cazul de sex asa mare grija sa aveti

Mirela

acum 12 ani

Buna. In primul rand trebuie sa aveti grija de sanatatea voastra. Sanatatea este mai importanta decat toate. Si eu am avut candida vaginala o perioada mare de timp. Am facut consultatii peste consultatii, tratamente peste tratamente. Am reusit sa ma tratez cu ajutorul medicinei naturiste, cu un spray. Se cheama Yeastrol. Este adus din SUA. Credeti-ma ca nu ma asteptam sa existe un tratament care sa ma scape de aceasta boala. Dupa cate tratamente am incercat imi pierdusem orice speranta. Dar nicioadata sa nu spunem niciodata. Putem discuta mai multe pe aceasta tema pe mess. Va las adresa mea de mess: [email protected]