tratament cu Gynofort

Candidoza

Postata de lil_oana cu 13 ani in urma.

Buna ziua. La indrumarea medicului, am utilizat doza unica de gynofort (doar una mi-a fost prescrisa), insa dimineata urmatoare crema a iesit impreuna cu secretia vaginala. E normal? Sau va trebui sa repet aplicarea? Multumesc!

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 13 ani

In mod normal substanta activa din Gynofort se elimina treptat in aproximativ 195 de ore. Nu cred ca a iesit toata crema, asta doar daca nu ai aplicat-o tu cat mai adanc.

lil_oana

acum 13 ani

Am aplicat crema la adancimea maxima a aplicatorului. Se poate ca din cauza secretiei prea abundente sa fi iesit o parte semnificativa din cantitatea totala de crema?
Multumesc!