Tratament candidoza in contextul tulbu

Candidoza

Postata de ioanappp cu 11 ani in urma.

Buna seara,

Sufar de candida vaginala recurenta si mi s-a recomandat tratament cu Meclodin ovule.
Am istoric de tulburare de anxietate.
Stiu ca meclodinul are unele efecte adverse psihiatrice (ataxie, sincopa, confuzie).
Sunt sub tratament cu Venlafaxina 37,5 mg.

Interactioneaza cele 2 medicamente?

Multumesc,
Ioana

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu s-au inregistrat interactiuni medicamentoase cu meclodin ( metronidazol/clotrimazol); s-au identificat posibile interactiuni care merita urmarite cu fluconazolul .