Tratament Candidoză Penis

Candidoza

Postata de radu1234 cu 9 ani in urma.

În urmă cu 4 luni am fost diagnosticat, pe baza unor probe prelevate din scrurgeri ale penisului, cu candida. Nu prezint mâncărimi ci ușoare usturimi ale glandului penisului, care este uneori uscat. Pe penis am vazut două sau mai multe puncte roșii mici și, nu în ultimul rând, penisul este deseori iritat.
Întrebare: Ce tratamant ași putea lua, ce ași putea face mai departe?
Medicul dematolog mi-a prescris Advantan Milk pentru o eczemă tot pe penis și fluconazole de 150 pentru șase luni, una pe săptămână. Eu simt că nu se prea rezolvă multe, usturimile sunt prezente și acum.

Raspunsuri (3)

radu1234

acum 9 ani

Linck pentru fotografie eczemă //sfatulmedicului.ro/index.php?module=ForumPhotos&action=view&id=2019

diana

acum 9 ani

ai incercat candy clear 5 de la firma Get HEalty again sau pachetul complex candida de Dr Clark? sunt mai scumpe fata de celelalte produse din comert dar sunt cele mai eficiente pentru candida.

dan

acum 9 ani

Am avut si eu aceasta problema, nu stiu exact de la ce mi-a aparut. Am tot cautat pe net si am inceput sa folosesc un ulei 100% pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation.
Pe mine m-a ajutat, m-a vindecat. Pun 2-4 picaturi pe penis, timp de 2-3 ori pe zi, timp de cateva minute, 5-10 minute, si apoi clatesc. In cateva zile problema a disparut. Acuma mai pun odata pe zi 1-2 picaturi pentru igiena si pt a preveni orice problema.