Tergynan Flora la 20 de ani?

Candidoza

Postata de Claudia Calara cu un an in urma.

Bună! În ultima perioadă am avut niște scurgeri vaginale uriașe, nu prea am avut timp să merg la un consult ginecologic, și am fost la farmacie după recomandarea cuiva, sa folosesc Tergynan Flora. Eu am citit prospectul și scrie acolo că este pentru femei adult, dar totuși am folosit una și ma macină faptul ca poate nu trebuia. Specific ca am 20 de ani, și acolo scrie a nu se administra copiilor și adolescenților, deci nu știu exact exact de la ce vârstă. Dacă m-ați putea ajuta cu o părere, un sfat, ceva? Vă rog și mulțumesc!

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966

Alina

acum un an

Bună. Eu am 19 ani și medicul ginecolog mi-a prescris o rețetă cu aceste ovule. Deci nu cred ca vârstă ar fi o problema.