secretie

Candidoza

Postata de crisstinna cu 11 ani in urma.

Buna ziua,de ceva timp am o scurgere vaginala,este de culoare albicioasa si nu este mirositoare doar f putin cand este pe lenjeria intima.Mi-a fost teama sa ma duc la doctor dar cel mai probabil o sa-mi fac curaj.Mancarimi in zona genitala nu am. Va multumesc anticipat si atept un raspuns.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cel mai probabil este vorba de infectie a mucoasei cervico-vaginale. Consultul ginecologic este indicat pentru a preciza natura infectiei si a primi un tratament tintit.

crisstinna

acum 11 ani

asta inseamna ca este ceva grav?

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu inseamna ca e ceva grav; astfel de infectii sunt frecvente, toate femeile trec prin asa ceva. Important este sa o tratati la timp pentru a nu produce , cu trecerea timpului, complicatii.

crisstinna

acum 11 ani

Va multumesc foarte mult.Am de ceva timp si nu i-am dat importanta.Plus de asta in timpul menstrei am si nu am dureri si doctorul ginecolog mi-a spus k o sa scap de aceste dureri in momentul in care o sa fac un copil.